Z czym związany jest brak spłaty szybkiej pożyczki?

Szybkie, często również internetowe, pożyczki są przyznawane w ciągu kwadransa, co znaczy, że praktycznie każdy jest w stanie otrzymać pieniądze. Wiąże się to jednak również ze sporym ryzykiem dla samej firmy – jeśli nie zweryfikuje dokładnie historii kredytowej oraz możliwości finansowych swoje klienta, może mieć problemy z odzyskaniem swoich należności. Dla tego typu firm brak spłaty w terminie to jednak żaden problem – tutaj pojawia się właśnie możliwość zarobienia pieniędzy. Za brak terminowej spłaty klient najczęściej musi połączyć z naprawdę wysokimi karami umownymi, wynikającymi jasno z zapisów umowy pożyczkowej, którą podpisywałeś. Sposobów na pozyskanie pieniędzy od spóźniającego się klienta jest naprawdę wiele – można zacząć chociażby od wysokopłatnych wiadomości SMS, gdzie koszt jednej to zwykle 25 zł, poprzez powiadomienia oraz wezwania do zapłaty, kosztujące zwykle od 25 do 100 złotych za jeden, aż do monitów, których koszty również pokrywa klient, aż po procesy windykacyjne, kosztujące nawet kilkaset złotych za każdą wizytę komornika u nas. W ekstremalnych przypadkach zdarza się, że darmowa chwilówka wynosi do spłaty po spóźnieniu się klienta nawet 500%.
Są to jednak sytuacje, których rozsądny pożyczkobiorca będzie unikał, ponieważ będzie doskonale wiedział, w jaki sposób to zrobić. Sposobów jest kilka, a zdecydowanie najlepszym sposobem jest logiczne myślenie oraz wiązanie faktów, a także dokładne czytanie podstawianych umów.

Niemniej jednak wciąż oznacza to sporą przewagę darmowych pożyczek nad tradycyjnymi produktami bankowymi. Warto zacząć od samych procedur, które w przypadku pożyczek są wręcz zabawnie małe. Wystarczy minimum dokumentów, gdyż najczęściej wystarczy podanie dowodu osobistego, a decyzja, ze względu na jedynie powierzchowne sprawdzanie naszych danych we wszelkich rejestrach, wydawana jest nawet w przeciągu piętnastu minut. Nie musisz również posiadać bardzo wysokich dochodów, nie musisz być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, ponieważ firmy pożyczkowe w żaden sposób nie weryfikują twoich zarobków. Oświadczenie o zarobkach oraz sam dowód osobisty jest wystarczającą podstawą do udzielenia ci pożyczki na dogodnych warunkach. Nie tylko zarobkami nie musisz się przejmować – kolejnym ważnym aspektem pożyczek przez Internet jest możliwość uzyskania pożyczki nawet w przypadku posiadanego już, zaciągniętego zobowiązania wobec banku czy innej instytucji. Pieniądze zawsze masz pod ręką, ponieważ nie ma najmniejszego znaczenia, kiedy będziesz się ubiegać o przyznanie pożyczki i czy będzie to weekend czy środek nocy w tygodniu – serwisy internetowe są czynne przez całą dobę, a to oznacza pełną elastyczność i zdecydowanie większe możliwości, niż daje bank. Kolejną zaletą jest prędkość, z jaką możesz mieć pieniądze na swoim koncie nawet w przeciągu piętnastu minut. Najdłużej cała procedura trwa jeden dzień. W przypadku banków od chwili złożenia wniosku i formularzy do chwili rozpatrzenia może minąć kilka kolejnych dni. W przypadku firm pożyczkowych najczęściej można liczyć na różnorodne i faktycznie korzystne dla klientów promocje. Dzięki temu pożyczki są zdecydowanie tańsze od produktów bankowych. Najczęściej promocje dotyczą pierwszej pożyczki dla nowych klientów czy pierwszej pożyczki, a także dla klientów regularnie i terminowo spłacający swoje dotychczasowe zadłużenia.

Ilość powstających wciąż na rynku finansowym nowych firm pożyczkowych wskazuje na ogromne zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego typu usługi. To dobra wiadomość szczególnie dla konsumentów, którzy dzięki większej konkurencji na rynku mogą również liczyć na znacznie korzystniejsze dla siebie warunki pożyczkowe. To również wewnętrzna walka tego typu firm o bycie absolutnym liderem na rynku, pociągające za sobą ogromne zaufanie konsumentów.