Pożyczki pozabankowe – wymagania łatwe do spełnienia

Pożyczka pożyczce nierówna, ale wszystkie należy zawsze spłacać w dokładnie wyznaczonym terminie. Jakiekolwiek zaniedbania skutkują zazwyczaj umieszczeniem w rejestrach dłużników, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy ERIF. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, praktycznie zamykająca drogę do uzyskania kolejnego kredytu bankowego.

Pożyczki bez bik, długi nie mają znaczenia

Takie osoby mają jednak możliwość poprawy swojej sytuacji finansowej, korzystając z innego rozwiązania, jakim są pożyczki bez bik. Udzielają ich liczne instytucje pozabankowe, nieprzywiązujące wagi do dotychczasowej historii kredytowej swoich klientów. Ich biura są praktycznie w każdym mieście, a z usług można również skorzystać za pośrednictwem stron internetowych.

Wymagania, które spełnia każdy pożyczkodawca

Pożyczki pozabankowe, nazywane inaczej chwilówkami cieszą się dużym powodzeniem, umożliwiając najszybsze zdobycie brakującej gotówki. Porównując je z produktami bankowymi, można powiedzieć, że ich największą zaleta jest minimum formalności, ograniczonych do wypełnienia odpowiedniego wniosku. Nie trzeba posiadać do tego żadnych zaświadczeń czy innych dokumentów potwierdzających osiągane dochody, wystarczy jedynie dowód osobisty lub ewentualnie paszport. We wniosku podaje się dane osobowe i informacje o zarobkach, ale w formie oświadczenia. To w zasadzie wszystko, czego wymaga pożyczkodawca do podjęcia decyzji i weryfikacji klienta. Przebiega ona niezwykle szybko, a pozytywna oznacza wypłatę pieniędzy jeszcze tego samego dnia.